KICKBOXING REPREZENTACIJA BOSNE I HERCEGOVINE OSVOJILA 6. MEDALJA NA SVJETSKOM PRVENSTVU U IRSKOJ

04/09/2016 10:00
KICKBOXING REPREZENTACIJA BOSNE I HERCEGOVINE OSVOJILA 6. MEDALJA NA SVJETSKOM PRVENSTVU U IRSKOJ

Dublin2016 Dublin20161Svjetsko prvenstvo u kickboxingu za kadete i juniore održano je od 27.08.-03.09.2016. u Dublinu -Irska na kojem je nastupila reprezentacija Bosne i Hercegovine sa 8 takmičara, od toga naša 4 takmičara ušla su u finale.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je osvojila je 6. medalja:

ic_medal-small-gold_2xZlatna medalja
Mirza Pramenković,

ic_medal-small-silver_2xSrebrna medelja
Uroš Mučibabić, Elvedin Unkić i Kristina Cecavac.

ic_medal-small-bronze_2xBronzana medalja
Miljan Kovačević i Luka Ilić.

Čestitke takmičarima i trenerima na postignutim rezultatima.

Kickboxing reprezentacija BiH u Mariboru relativno uspješna

19/11/2014 23:21
Kickboxing reprezentacija BiH u Mariboru relativno uspješna

Kickboxing Reprezentacija Bosne i Hercegovine 3. dana Evropskog seniorskog prvenstva u Mariboru zabilježila relativno dobre rezutate.
U utorak i srijedu odnosno prvog i drugog dana Evropskog prvenstva zabilježeni su slijedeći rezultati:

LIGHT CONTACT

1/8 finala
-84 kg Haris Ružnić (BiH) – Dejan Mioč (SLO)   3: 0

1/4 finala
-84 kg Haris Ružnić (BiH) – Dejan Mioč (SLO)   3: 0
U svom prvom meču u 1/8 finala u tijesnoj borbi pobijedio slovenskog reprezentativca Dejana Mioča te se plasirao u 1/4 finala. Haris je u 1/4  finala u borbi za medalju nažalost  poražen od njemačkog predstavnika Petera Zaara.

1/4 finala
-94 kg Ajdin Fazlić (BiH) -Boris Mišković (GR) 0:3

1/4
+70 kg Jasmina Merdic (BIH) –  Claudia Kiontke (GER)  0:3

1/4 finala veterani
-84 kg Dragan Rabota (BiH) – Bernard  Brady (IRL) 1:2
Dragan Rabota je u skupini vetrana rukavice ukrstio sa irskim predstavnikom bernardom Brdlijem koji je unatoč do samog kraja neizvjesnoj borbi u zadnjim sekundama izgubio sa 1:2.

KICK LIGHT

1/8 finala
-63 kg Elvis Gverić (BiH) – Andra Ferrero (ITA)  0:3
Elvis je unatoč velikoj srčanosti i trudu u 1/8 finala  nažalost poražen od strane italijanskog reprezentativca Ferrerra.

1/4 finala
-57 kg Jovan Todorović (BiH) – David Bernabe Ruiz (ESP)  3:0
Naš reprezentativac u najmanjoj težinskoj skupini nije razočarao. I ako je srećom žrijeba se plasirao direktno u 1/ finala odnosno borbu za medalju Jovan Tororović je u vrhunskom meču savladoa španca Davida Bernabe Ruiza te si osigurao brončanu medalju. U borbi za finale Jovan se sutra sastaje sa Merinom Adancom iz Turkse.

1/4 finala
-84 kg Kerim Čamdžić (BiH) – Mateusz  Jereczek (POL) 0:3
Kerim je unatoč sreći u žrijebu izgubio u borbi za medalju od spremnijeg poljaka Jareczeka.

1/4
+70 kg Jasmina Merdic (BIH) – Mukadder Batir (TUR) 3:0
U disciplini Kick light Jasmina za klasu bila bolja od turske predstavnice Mukadder Batir te je jednoglasnom pobjednom u disciplini Kick light Jasmina već osigurala brončanu medalju, u borbi za finale Jasmina se sastaje sa čehoslovakinjom Lucie Mlejnkovom.
U srijedu 20.11.2014. trećeg dana Evropskog prvenstva u Mariboru su se  sastali:

1/2 finala Kick light -57 kg
Jovan Torodrović (BiH) – Metin Adanc (TUR)

1/2 finala Kick light +70 kg
Jasmina Merdić (BIH) – Lucie Mlejnkova (CZE)

Light Contact -84 kg veteran
Gligor Košutić (BiH) – Istvan Torh (HUN)

Nažalost sve 3 naša polufinalista su izgubila mečeve.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”5” gal_title=”Ep Maribor 1 i 2 dan”]

 

Seniorska Reprezentacija BIH otputovala u Maribor

16/11/2014 16:34
Seniorska Reprezentacija BIH otputovala u Maribor

101760Danas 16.11.2014.god seniorska Reprezentacija Bosne i Hercegovine otputovala na Evropsko prvenstvo u mekim/tatami disciplinama (Point fighting, Light contact, Kick light). Boje Bosne i Hercergovine branit će 8 reprezentativaca:

1. Jovan Tororović kick light -57 kg

2. Elvis Gverić kick light -63 kg

3. Kerim Čamdžić kick light -79 kg

4. Haris Ružnić light contact -79 kg

5. Ajdin Fazlić light contact -94 kg

6. Jasmina Merdić light contact +65 kg

7. Gligor Košutić light contact -94 kg -veterani

8. Dragan Rabota light contact -84 kg -veterani

Reprezentacija će se u Mariboru sastati do 18h kad će pristupiti službenom vaganju.

Vođa tima Zijad Halilović, treneri Husein Bećirević i Elvedin Dubravac te sudac Veldin Halilović.

Izvještaj sa Svjetskog kadetskog i juniorskog prvenstva – Rimini 6.14. 9.2014

17/09/2014 01:58
Izvještaj sa Svjetskog kadetskog i juniorskog prvenstva – Rimini 6.14. 9.2014

Svjetsko kadetsko i juniorsko prvenstvo, održano od 06.-14. sept. 2014.godine,  u Riminiju, (Italija).
Učestovalo 2.076 takmičara iz 76 država, reprezentacija BiH brojala je 44 osobe (27 takmičara, 14 trenera, 2 sudca i vođa reprezentacije BiH).

BiH treneri: Nermin Bašović, Nikola Matanović, Husein Alibalić, Redžep Halilović, Veselin Đuričić, Gligor Košutić, Senad Ćatić, Mićo Poletan, Jasmin Pašović, Rinaldo Pikoloti, Mustafa Zulić, Momir Benjo, Bećo Durdžić, Amel Litrić, Meris Kurta

Sudci iz BiH bili su: Veldin Halilović i Neđo Bratić, internacionalni sudci

Vođa BiH tima u Italija bio je Zijad Halilović, Gen.Sekretar KBS BiH i Direktor Rreprezentacije BiH.

Reprezentacija BiH u Italiju je putovala 07.sept. rano ujuto organiziranim autobusom, kombijem i jednim autom, u Rimini su stigli 07. 9. u 18h, obavili su prijavu i vaganje takmičara te su smješteni u hotel.

U ponedeljak je održan sudački seminar  i seminar za trenere-voditelje, navečer je obavljen žrijeb. U utorak na programu bilo je svečano otvaranje svjetskog prvenstva i početak eliminacionih borbi. U srijedu i četvrtak nastavak eliminacionih mečeva, au petak prvi dio finalnih mečeva. U subotu preostali finalni mečevi, mečevi timova i proglašenje pobjednika, dodjela medalja i službeno zatvaranje svjetskog prvenstva. BiH reprezentacija vratila u subotu se po završetku proglašenja pobjednika i podjele medalja.
Za Reprezentaciju Bosne i Hercegovine nastupili su:              

Br. IME I PREZIME KG Discilina Uzrast M/Ž Klub
1. ARNEL ZUBERI -32 PF ml.K m KBC”Bihać” Bihać
2. ŠEHERZAD ZULIĆ -69 PF i KL J m KBK”Ljutoč” Orašac
3. ISMAIL HAMULIĆ -42 LC K m KBK”Tigar-Bosna” Cazin
4. MITAR SLIJEPČEVIĆ -57 LC i KL K m KBK”Tigar” Gacko
5. NIJAZ LJUBIJANKIĆ -63 LC J m KBK ”Zino” Bihać
6. NIKOLINA REGOJE -46 LC K ž KBK”Kule” Trnovo
7. NEJRA RAHMANOVIĆ -65 LC K ž KBK”Đerzelez” Kiseljak
8. UROŠ MUČIBABIĆ -63 KL ml.J m KBK”Tigar” Gacko
9. SELMIR DELIĆ -63 KL J m KBK”Doboj Jug”
10. DEJAN DRAGOVIĆ -74 KL J m KBK ”Velež” Nevesinje
11. JOSIP STAŽIĆ -74 KL J m KBK”2002” Odžak
12. IRMAN DELIĆ -79 KL J m KBK”2002” Odžak
13. NIRMANA BRKIĆ -65 KL K ž KBK”Borac” Jelah
14. AMIR AVDIĆ -71 FC J m KBK”Golden fight” Ilidža
15. MINELA SELMAN +70 FC J ž KBK”Đerzelez” Kiseljak
16. EDIN SINANOVIĆ -57 LK J m KB”Akademija” Ilidža
17. SANDRO POLETAN -81 LK J m KBK”Kruna” Laktaši
18. ADNAN HALILOVIĆ -81 LK J m KBK”Panter” Sarajevo
19. MAHIR TURKO -86 LK J m KBK”Fojnica” Fojnica
20. ŠEJLA OMIČEVIĆ -56 LK     ml.J ž KBK”2002” Odžak
21. DRAGANA VITKOVIĆ -56 LK J ž KBK”Kule” Trnovo
22. AJLA VOJIĆ -60 LK      ml.J ž KBK”Favorit” Bihać
23. HARIS BIBER -63,5 K1 J m KBK”Gazija” Sarajevo
24. ČEDO PANTIĆ -67 K1 J m KBK”Gvardija” Modriča
25. ZEJD DŽANANOVIĆ -75 K1 J m KBK”2002” Odžak
26. HASAN HUSEINBAŠIĆ -81 K1 J m KBK”Borac” Jelah
27. AHMED KRNJIĆ -91 K1 J m KBK”Rejjan” Kakanj

 

OSTVARENI REZULTATI REPREZENTACIJE BiH:

2. mjesto srebrena medalja  – Vice prvaci Svijeta su:

1. DRAGANA VITKOVIĆ  -56 kg   Low kick      juniorke
2. SANDRO POLETAN    -81 kg   Low kick      juniori
3. AHMED KRNJIĆ      -91 kg   K1 Rules      junior
4. IRMAN DELIĆ       -79 kg   Kick light    juniori
5. NEJRA RAHMANOVIĆ  -65 kg   Light Contact juniorke

Dragana je u ¼ finalu 3:0 pobijedila poljsku prvakinju, u ½  finalu je rezultatom 3:0 pobijedila portugalsku predstavnicu, nažalost u finalnom meču sa ruskom prvakinjom Tatinom Pommerevom,  izgubila je rezultatom 2:1

Sandro je u 1/8 finala pobijedio francskog predstavnika i prvaka evrope rezultatom 3:0, u ¼  finalu pobijedio je hrvatskog takmičara rezultaom 3:0, u ½ finale plasirala su se dva ruska šampiona Vladimir Denisiuk i Roman Piatnitca i dva BiH borca Poletan i Halilović, koji je tijesno izgubio od Denisiuka, dok je Poletan pobijedio Piatnitca i u finalu ga je čekao Denisiuk, u veoma žestokom meču rezultatom 2:1 zlatna medalja pripala je ruskom reprezentativcu Vladimiru Denisiuku, a našem Poletanu srebro.

Ahmed Krnjić je žrijebom išao direktno u finale i izgubio od srbijanskog takmičara Mitra Dugalića prekidom u 2. rundi zbog povrede.

Irman Delić u četvrt finalnom kolu bio je slobodan, u ½ finalnom meču pobijedio mađarskog takmičara rezultatom 3:0, da bi u finalnom meču izgubio od poljskog prvaka Patryka Mullera.

Nejra je u ¼  finalnom meču rezultatom 3:0 pobijedila hrvaticu, u ½ meču pobijedila je poljsku prvakinju 3:0,
nažalost u finalnom meču izgubila je od italijanske predstavnice Altea Cadenaazzi.

3. Mjesto osvajači bronzane medalje su:
1. ČEDO PANTIĆ        -67 kg  K1 Rules    juniori
2. UROŠ MUČIBABIĆ    -47 kg  Kicklight    st.ladeti
3. ADNAN HALILOVIĆ    -81 kg  Low kick    juniori
4. EDIN SINANOVIĆ    -57 kg  Low kick    ml. Juniori
5. AMIR AVDIĆ        -71 kg  Full Contact    juniori
6. HASAN HUSEINBAŠIĆ    -81 kg  K1 Rules    juniori
7. MAHIR TURKO        -86 kg  Low kick    juniori
8. ŠEJLA OMIČEVIĆ    -56 kg  Low kick    ml.juniorke
9. NIRMANA BRKIĆ    -65 kg  Kick light    kadetkinje
10. MINELA SELMAN    +70 kg  Full Contact    juniorke
11. AJLA VOJIĆ        -60 kg  Low kick    ml.juniorke

Čedo Pantić u 1/8 finalu pobijedio austrijskog takmičara 3:0, u ¼ finalnom meču u veoma žestokoj borbi pobijedio je ruskog reprezentativca, nažalost u ½  meču sudijskom odlukom 2:1  izgubio je od francuskog takmičara Ouafi Yacina.
Čedo je svojim nastupom osvojio simatije kompletne BiH reprezentacije i obećanje trenera da će iduće godine ići na zlatnu medalju jer on je zlato zaslužio i u Riminiju.

Uroš Mučibabić u 1/8 finalu pobijedio je estonca sa3:0, a u ¼ finalu pobijedio je rumunskog takmičara 3:0, da  bi u ½ finalnom meču protiv italijanskog takmičara Antonija Barbera, dobio puni udarac nogom u stomak od koga   nije bio u stanju nastaviti meč te je po svim pravilima slijedila diskvalifikacija italijanskog borca, ali posle dužeg vijećanja vrhovnog sudca sa šefom borilišta i bodovnim sudcima, a uz pritisak domaćina presudili i dali pobjedu italijanskom borcu.

Adnan Halilović je u ¼ finalnom meču pobijedio novo zeladskog prvaka rezultatom 3:0, da bi u ½ finalnom meču protiv ruskog reprezentativca Adnan je pokazao da njegovo vrijeme dolazi, nažalost odlukom sudija 2:1 izgubio ovaj meč.

Edin Sinanović u ¼ finalnom meču nokautom u drugoj rundi pobijedio je kirgistanskog prvaka, u polu finalnom veoma dinamičnom meču protiv madagaskarskog prvaka Randriamananetana Alaina izgubio je na poene.

Amir Avdić u ¼ finalnom meču pobijedio je ukrainskog prvaka 3:0, da bi u ½ finalnom meču izgubio od ruskog prvaka Mamea Smoyana koji je postao svjetski šampion.

Hasan Huseinbašić, Mahir Turko, Šejla Omičević, Nirmana Brkić, Minela Selman i Ajla Vojić, imali su sreće sa žrijebom, ali su naišli na bolje protivnike pa su se morali zadovoljiti bronzanim medaljama.

BiH tim sa osvojenih 5 srebrenih  i 11 brončanih medalja, u konkurenciji 2.076 takmičara iz 76 država, više je nego dobar rezultat s obzorom da BiH tim nije imao nikakvu podršku državnih institucija iz BiH.

BiH takmičari koji nisu uspjeli osvojiti neku od medalja nisu imali sreće sa žrijebom, ili sa pristrasnim sudcma koji su navijali za svoje favorite, a neki su zbog povreda morali odustati od daljeg takmičenja i utrke za medalju.

Spisak potencijalnih kandidata za učešće na Svjetskom kadetskom i juniorskom prvenstvu

07/08/2014 03:43
Spisak potencijalnih kandidata za učešće na Svjetskom kadetskom i juniorskom prvenstvu

Spisak kadetske i juniorske Reprezentacije BIH, za nastupna Svjetskom prvenstvu u Riminiju(IT) 

 

MEKE  DISCIPLINE  (PF/LC/KL)

Br.

IME I PREZIME

  KG

Discilina

Uzrast

 M/Ž

Klub

 God.

  rođ.

Ostvaren
rezultat na

prvenstvu
BiH u 2014.

1.

ARNEL
ZUBERI

-32

PF

mK

m

KBC”Bihać”
Bihać

2001.

Prvak BiH

2.

ŠEJLA
HADŽIEFENDIĆ

-55

PF

J

ž

KBK”2002”
Odžak

1997.

Prvakinja BiH

3.

ISMAIL
HAMULIĆ

-42

LC

K

m

KBK”Tigar-Bosna” Cazin

2000.

Prvak BiH
(-42  i+ 47 kg)

4.

ERZAD
ČAVKUNOVIĆ

-57

LC

J

m

KBC ”Bihać”
Bihać

1998.

Prvak BiH

5.

MITAR
SLIJEPČEVIĆ

-57

LC

K

m

KBK”Tigar”
Gacko

1999.

Prvak BiH

6.

NIJAZ
LJUBIJANKIĆ

-63

LC

J

m

KBK ”Zino”
Bihać

1996.

2. mj. Prvenstvo BiH

7.

NIKOLINA
REGOJE

-46

LC

K

ž

KBK”Kule”
Trnovo

2000.

Prvakinja BiH

8.

ŠEJLA
ORAŠČANIN

-55

LC

J

ž

KBC ”Bihać”
Bihać

1998.

Prvakinja BiH

(-55 i -60)

9.

NEJRA
RAHMANOVIĆ

-65

LC

K

ž

KBK”Đerzelez” Kiseljak

1996.

Prvakinja BiH

10.

NERMINA
BRKIĆ

-65

LC

K

ž

KBK”Borac”
Jelah

1999.

2. mj. -60 kg

Prvenstvo BiH

11.

MITAR
SLIJEPČEVIĆ

-57

KL

K

m

KBK”Tigar”
Gacko

1999.

Prvak BiH

12.

UROŠ
MUČIBABIĆ

-60

KL

K

m

KBK”Tigar”
Gacko

1999.

Nema rezultata

13.

SELMIR
DELIĆ

-63

KL

J

m

KBK”Fighter”
Doboij Jug

1996.

Prvak BiH

14.

DEJAN
DRAGOVIĆ

-74

KL

J

m

KBK ”Velež”
Nevesinje

1997.

Prvakinja BiH

15.

JOSIP
STAŽIĆ

-74

KL

J

m

KBK”2002”
Odžak

1996.

Nema rezultata

16.

IRMAN
DELIĆ

-79

KL

J

m

KBK”2002”
Odžak

1996.

Prvak BiH

 

Trener reprezentacije BiH – za meke discipline: Nikola Matanović

TVRDE
DISCIPLINE (FC/ LK/ K1)

Br.

IME I PREZIME

KG

Discilina

Uzrast

M/Ž

Klub-

 God.rođ.

Ostvaren rezultat na prvenstvu BiH u 2014.

1.

AMIR
AVDIĆ

-71

FC

J

m

KBK”Golden fight” lidža

1996.

Prvak BiH

2.

MINELA
SELMAN

+70

FC

J

ž

KBK”Đerzelez” Kiseljak

1996.

Prvakinja BiH

3.

EDIN
SINANOVIĆ

-57

LK

J

m

KB”Akademija’‘ Ilidža

1998.

Nema rezultata

4.

ASMIR
TANOVIĆ

-67

LK

m.J

m

KB”Akademija’‘ Ilidža

1999.

Prvak BiH

5.

SANDRO
POLETAN

-81

LK

J

m

KBK”Kruna’

Laktaši

1997.

Prvak BiH

6.

ADNAN
HALILOVIĆ

-81

LK

J

m

KBK”Panter” Sarajevo

1996.

pobjednik Balkan open

7.

MAHIR
TURKO

-86

LK

J

m

KBK”Fojnica” Fojnica

1995.

Prvak BiH

8.

ŠEJLA
OMIČEVIĆ

-56

LK

m.J

ž

KBK”2002”
Odžak

1998.

Prvakinja BiH

9.

DRAGANA
VITKOVIĆ

-56

LK

J

ž

KBK”Kule”
Trnovo

1996.

2.mj. Prvenstvo BiH

10.

UROŠ
MUČIBABIĆ

-60

K1

m.J

m

KBK”Tigar”
Gacko

1999.

Prvak BiH

11.

HARIS
BIBER

-63,5

K1

J

m

KBK”Gazija” Sarajevo

1997.

2.mj. Prv. BiH(

pobjednik Balkan open)

12.

ČEDO
PANTIĆ

-67

K1

J

m

KBK”Gvardija” Modriča

1996.

Prvak BiH

13.

ZEJD
DŽANANOVIĆ

-75

K1

J

m

KBK”2002”
Odžak

1996.

Prvak BiH

14.

HASAN
HUSEINBAŠIĆ

-81

K1

J

m

KBK”Borac”
Jelah

1997.

2.mj. Prv.BiH

(pobjednik

Balkan open)

15.

AHMED
KRNJIĆ

-91

K1

J

m

KBK”Rejjan”
Kakanj

1997.

Prvak BiH (LK)

Trener reprezentacije BiH – za tvrde
discipline:
Nermin Bašović

 

Selektor Reprezentacije BiH: Salko Zildžić

TRENERI KLUBOVA

Br.

Ime
i prezime

Matični klub

Br.

Ime
i prezime

Matični
klub

1.

Zijad Halilović

KBC”Bihać”
Bihać

    8.

Mićo
Poletan

”Kruna” Laktaši

2.

Husein
Alibalić

KBK”Borac”Jelah

    9.

Momir
Benjo

”Velež” Nevesinje

3.

Jasmin
Pašović

 ”Golden Fight” Iliodža

  10.

Meris
Kurta

”Fojnica” Fojnica

4.

Bećo
Durdžić

”Tigar-Bosna” Cazin

  11.

Senad
Ćatić

”Zino” Bihać

5.

Redžep
Halilović

 ”Panter” Sarajevo

  12.

Amel
Litrić

”Đerzelez” Kiseljak

6.

Veselin
Đuričić


”Tigar” Gacko

  13.

Gligor
Košutić

”Tigar” Gacko

7.

Amar Šahman

”Rejjan” Kakanj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUDCI:

Br.

Ime
i prezime

M/Ž

Funkcija

  1.

Neđo Bratić

M

Internacionalni Sudac

  2.

Veldin Halilović

M

 Internacionalni Sudac

DELEGACIJA SAVEZA:

Br.

Ime
i prezime

M/Ž

Funkcija

1.

ZijadHalilović

M

Direktor reprezentacije

 2.

Alija Ogrić

M

Predsjednik saveza

 3.

Dragutin Papović

M

Predsjednik saveza RS

         

Svjetsko prvenstvo Antalya: Nikola Đurić u finalu, Adna Stambolić brončana

05/12/2013 02:16
Svjetsko prvenstvo Antalya: Nikola Đurić u finalu,  Adna Stambolić brončana

Seniorska kickboxing reprezentacija Bosne i Hercegovine je otputovala na Svjetsko seniorsko prvenstvo u Full Contactu, Point fightingu i Light contactu te Kick lightu  koje se održava od 30.novembra do 8.decembra 2013.god. u Antaliji (TUR). Na ovom prvenstvu , učestvuje 1231 borac iz 73 zemlje svijeta.

Naši reprezantativci kao i obično i nisu imali pretjerano velike sreće sa žrijebom te su neki dobijali i favorite pa čak i aktuelne prvake svijeta tako da se ovaj put ne možemo pohvaliti vrhunskim razultatima.

Selmir Delić član Tuzlanskog “Flek Tom Cata” je u Full contactu u kategoriji -63.5 kg  prekidom savladao hrvata, te kazahstanca  da bi u 1/4 finala izgubio od italijanskog predstavnika Giuasepe Di Cuia. Bahrudin Mahmić član KBV “Isak” Zenica izgubio je od  kazahstanca Zarhar Vorobeyija nadasve sumnjivom sudijskom odlukom. Sanja Samadržić članica bihaćkog “Favorit BH” zaustavljena je u 1/8 finala od ruske prvakinje Natalije Kamenskikh dok je Mesud Selimović u Full contactu -86 kg bio je lošiji od domaćina Serhat Tevfik Senera u 1/8 finala, a njegov brat Asim Selimović  u 1/8 finala izgubio je od Igora Prykhodko iz Ukrajine.

Nešto bolje nastupe imali su Mujo Šušnjar iz Bihaća i Elmin Živčić iz Tuzle koji su prošli po jedno kolo ali u slijedećim mečevima su zaustavljeni.

Što se tiče tatamija slična situacija Lejla Fejzić  iz  Tešnja u 1/8 finala izgubila od ausrijanke Nadje Reinegger, Paulina Frankowska u Kick lightu, Imdan Midžan iz Sanskog Mosta bio je bolji od alžirca u 1/16 finala, da bi u 1/8 finala izgubio od Francois Thorne iz Južne Afrike dok je Jasmina Merdić iz Tešnja zaustavljena od strane marokanke Soukaina Haddoubi.
Ostali takmičari imali su slične sudbine tako da BiH reprezentacija sa ovog prvenstva najviše očekuje od Nikole Đurića iz KBK “Derventa” u dosadašnjim je borbama bio bolji od francuskog, mađarskog prvaka, a danas se u 1/2 finala preko slovenskog Marjana Blogara izborio i za finale svjetskog prvenstva. Nikola se sutra u finalnom meču sastaje sa poljskim šampionom i aktuelnim prvakom Evrope  Kamilom Rutom.

Adna Stambolić bivša dvostruka juniorska prvakinja Svijeta je u polufinalnom meču na poene izgubila od ruskinje Diane Galine te mora zadovoljiti 3. mjestom što je ipak vrhunski rezultat s obzirom da je Adna tek postala seniorka.

BiH tim je otputovao 30.11 sa sarajevkog aerodroma, a povratak ce očekuje 8.12 u kasnim večernjim satima

Boje BiH u Antaliji branili su: Nikola Đurić, Semir Delić, Lejla Fejzić, Bahrudin Mahmić, Jasmina Merdanić, Imran Midžan, Sanja Samardžić, Asim Selimović, Mesud Selimović, Adna Stambolić, Aleksandar Šušak, Mujo Šušnjar i Elmin Živčić.
U sastavu BiH tima su i selektror Reprezentacije Salko Zildžić te treneri: Elvedin Dubravac, Slobodan Radovanović, Husein Selimović i Jasenko Zoranović. Alija Ogrić, predsjednik KBS BiH također je uz naš seniorski tim.