Igor Emkić viceprvak Europe, Asim Selimović brončani

08/11/2012 00:22
Igor Emkić viceprvak Europe, Asim Selimović brončani

Kickboxing Reprezentacija Bosne i Hercegovine nastupila je na Europskom prvenstvu u disciplinama Low kick, K1 Syle i Light contact koje se održalo u Ankari od 28. Oktobra do 2. Novembra.
Kako je financijska situacija u KBS teška boje BiH je branila mala delegacija od tek 8 članova koji su u vrlo teškoj konkurenciji od 34 europske države i preko 500 takmičara ipak uspjeli u BIH donijeti 2 odličja.

Reprezentaciju BiH su sačinjavali:

1. Semir Delić Light contact -63 kg – KBK “Flek Tom Ca” Tuzla
2. Marinko Matičić  Low kick -60 kg – KBK “Draženko Ninić” Banja Luka
3. Damir Arnaut Low kick -67 kg- KBK “Flek Tom Ca” Tuzla
4. Igor Emkić Low kick -81 kg- KBK “Flek Tom Ca” Tuzla
5. Mesud Selimović Low kick -86 kg – KBK “Flek Tom Ca” Tuzla
6. Asmi Selimović K1 Rules-86 kg- KBK “Flek Tom Ca” Tuzla

Takmičari su predvođeni selektorom Salkom Zildžićem i dopredsjednikom saveza i šefom BiH delegacije gospodinom Senadom Mujkanovićem.
U vrlo teškim borbama svi naši takmičari su prošli po nekoliko kola ali do odličja su došli samo Asim Selimović K1 SRules -86 kg bronca i ono sjajnije Igor Emkić Low kick -81 kg. Kako je Emkić već i viceprvak svijeta (svjetsko prv. 2011.g.)očekivali smo zlato no zbog zdravstvenih problema koje je im Igor se i ovaj put morao zadovoljiti sa srebrenim odličjem. Bitno je napomenuti da se Igor Emkić ovim plasmanom kvalifikovao na ”WORLD COMBAT GAMES” koje se odrzavaju u Sant Petersburgu (RUS), a kako za sad stvari stoje Igor će biti i jedini predstavnik naše države na tom prestižnom događaju, narodski nazvanom “olimpijada borilačkih sportova”. Kvalifikacije su još na Evropskom prvenstvu 2. dio u  Semi i Full Contactu, u BUKUREŠTU od 24.nov. – 02.dec. 2012.godine


(Contains 1 attachments.)

Reprezantacija BiH se vratila kući sa 17 medalja

09/09/2011 15:41
Reprezantacija BiH se vratila kući sa 17 medalja

 

Evropsko kadetsko i juniorsko prvenstvo (sve discipline) održano u Lignanu (Italija)od 03.-09. septembra, 2011.godine, u dvorani odmarališnog kompleksa ”Ge Tur” u kome je smješten velik broj hotela, prelijepa sportska dvorana, sportski tereni za sve sadržaje i olimpijski bazen.

Učestvovalo 1300 takmičara, iz 35 evropskih država, BiH tim brojio je 37 osoba, (28 takmičara, 8 trenera i

1 službena osoba-vođa reprezentacije BiH).

Reprezentacija BiH u Italiju putovala je iznajmljenim autobusom i u Lignano je stigla  u subotu 03.9 u

17 časova, kada su obavljene prijave i vaganje takmičara te sudački seminar.

U nedelju je nastavljen sudački seminar, a održan i seminar za trenere-voditelje, navečer je izrađen žrijeb.

U ponedeljak na programu bilo je svečano otvaranje evropskog prvenstva i početak eliminacionih borbi.

U utorak i srijedu nastavak eliminacionih mečeva, te četvrtak prvi dio finalnih mečeva.

U petak preostali finalni mečevi, mečevi timova i proglašenje pobjednika, dodjela medalja i službeno zatvaranje evropskog prvenstva.

BiH reprezentacija vratila se po završetku prvenstva, u BiH su stigli u subutu 10. ujutro.

 

OSTVARENI REZULTATI REPREZENTACIJE BiH:

 

1. mjesto zlatna medaljea  – Evropski Prvaci su:1. NEBOJŠA POLETAN     -81 kg – Low kick,          (J)2. EMINA ČAIĆ                -60 kg – Full contact,      (J)3. JASMINA MERDIĆ        +70 kg – Light contact,  (J)

U finalnim mečevima, Poletan i Merdić su pobijedili hrvatske prvake, dok je Emina pobijedila rusku prvakinju.

 

2. mjesto srebrena medalja  – Vice prvaci Evrope su:1. Jelena Vitkovic,            -50 kg Kicklight              (J)2. Manela Zulj,                   -56 kg K1                     (J)3. Aida Mehic,                    -65 kg Low kick             (J)                       

4. Jasmina Merdić,           +70 kgKicklight              (J)

5. Kerim Camdzic,             -69 kg Light contact,       (J)   

6. Zejd Dzenanovic,          – 63 kg Semi contact (sK)

 

U finalnim mečevima Jelena je izgubila od mađarske prvakinje, Manuela od čehoslovakinje, Aida od hrvatice, Merdić od italijanke, Kerim je zbog povrede morao predati meč čehoslovaku, dok je Zejd pristrasnošću sudaca izgubio od mađara u LC

a u SC od italijanskog prvaka.

 

 

3. Mjesto osvajači bronzane medalje su: 1. Sejla Hadziefendic,     -46 kg  – Semi contact,+ Light contact, (sK) (Dvije bronzane medalje)2. Marija Matanovic,         -55 kg  – Kicklight,                    (J)       3. Lejla Fejzic,                   -60 kg  – Kicklight,                    (J)

4. Ago Artukovic,              -57 kg  – Kicklght,                     (J)

5. Selmir Delic,                   -57 kg  – Kicklight,                   (J)

6. Zahir Hodzic,                 -54 kg  – Low kic,                      (J)

6. Zejd Dzenanovic,          – 63 kg Light contact               (sK)

______________________________________________________________                  

Treneri: Nikola Matanović, Dragan Rabota, Husein Alibalić, Sabahudin Delić, Elvedin Dubravac, Mićo Poletan,Veselin Đuričić, Husein Bećirević.

Vođa BiH Reprezentacije: Zijad Halilović,

—————————————————————————————————————————-


(Contains 1 attachments.)

Kadetska i juniorska reprezentacija BiH putuje u Italiju

02/09/2011 00:08

Poštovani !

             Kadetska i juniorska Reprezentacija BiH će od 03.-09.septembra 2011.godine, nastupiti na Evropskom prvenstvu koje će se održati u Lignanu (Italija).

Okupljanje je reprezentacije BiH je 3.septembra u Doboju, odakle iznajmljenim autobusom, kreću prema Banja Luci, Prijedoru i Bihaću. Po okupljanju svih članova reprezentacije na zadnjoj stanici u Bihaću, kreću za Italiju preko Rijeke-Trsta za Lignano, po dolasku u Lignano bit će obavljena prijava i vaganje takmičara.

U srijedu 4.septembra je žrijeb, sudijski i trenerski seminar i sjednica WAKO predsjednika, 5.septembra je ceremonija otvaranja evropskog prvenstva i početak kvalifikacija, 6. i 7. su kvalifikacije, 8. dio finalnih mečeva, 9. finale, ceremonija zatvaranja prvenstva, sayonara praty, 10.odlazak reprezentacija.

Reprezentaciju BiH predvodi Zijad Halilović, Direktor reprezentacije i gen.Sekretar Kickboxing Saveza BiH.

BiH reprezentaciju u Italiji predstavljaju:

Br. IME I PREZIME  KG   Discilina God.rođ.   Uzrast

Klub- Mjesto

1. Šejla Omičević -42 SC 17/12/98 mK KBK”2002” Odžak
2. Šejla Hadžiefendić -46 SC/LC 17/5/97 st.K KBK”2002” Odžak
3. Marina Pušeljić +47 SC 08/9/98 mK KBK”2002” Odžak
4. Jelena Vitković -50 KL 07/2/93 J KBK ”Kule” – Trnovo
5. Marija Matanović -55 SC 08/9/95 J KBK”2002” Odžak
6. Rasima Buljubašić -55 LC 02/9/95 J KBK”Galaja” Sanski Most
7. Manuela Žulj -56 K1 19/1/93 J KBK”Vitez M.Bošnjak” Posušje
8. Lejla Fejzić -60 LC/KL 08/2/93 J CBS”Tešanj”
9. Emina Čaić -60 FC 15/12/93 J KBK”Golden Fighters” Ilidža
10. Aida Mehić -65 LK 27/11/93 J KBK”2002” Odžak
11. Jasmina Merdić +70 KL/LK 12/10/92 J CBS”Tešanj”
12. Ismar Omičević -28 SC 23/7/00 mK KBK”2002” Odžak
13 Risto Sedžum -42 LC 31/7/97 st.K KBK”Tigar” Gacko
14. Boško Draško -47 LC 07/1/98 sK KBK”Rajko Kušić” Pale
15 Semir Delić -52 LC 28/7/96 sK KBK”Fighter” Doboj Jug
16. Ago Artuković -52/51 LC// K1 10/1/96 sK/J CBS”Tešanj”
17. Josip Stažić -57 SC 06/1/96 st.K KBK”2002” Odžak
18. Zejd Dženanović -63 SC/LC 14/10/96 st.K KBK”2002” Odžak
19. Sandro Poletan -63 LC 25/7/97 s.K KBK”Kruna” Laktaši
20. Saša Sekulić -75 LK 12/2/95 J KBK”Jedinstvo” Brčko
21. Zahir Hodžić -54 LK 25/11/93 J KBK”Gazija” Sarajevo
22. Imran Midžan -57 LC 17/8/94 J KBK”Galaja” Sanski Most
23. Elvedin Dulić -63 SC/LC 25/3/95. J KBC ”Bihać
24. Blagoje Slijepčević -67 K1 10/3/93 J KBK”Tigar” Gacko
25. Adnan Korčić -63 LC/KL 29/8/94. J KBC ”Bihać
26 Dženan Alibalić -69 LC/KL 06/4/93 J KBK”Borac” Jelah
27. Kerim Čamdžić -69 LC/KL 02/7/94 J KBK”Borac” Jelah
28. Amil Memić -71 FC 01/2/94 J KBK”Neretva” Konjic
29. Nebojša Poletan -81 LK 93 J KBK”Kruna” Laktaši

    

           TRENERI:

Br. Ime i prezime

Matični klub

M/Ž

Discipline

1. Husein Alibalić KBK”Borac” Jelah M Trener Reprezentcije
2 Dragan Rabota KBK”Rajko Kušić” Pale M Trener Reprezentcije
3. Veselin Đuričić KBK”Tigar” Gacko M Trener Reprezentcije
4. Sabahudin Delić KBK”Fighter” Doboj Jug M Trener
5. Elvedin Dubravac CBS”Tešanj” M Trener
6. Mićo Poletan KBK”Kruna” Laktaši M Trener
  7. Husein Bećirević KBK”Galaja” M Trener

            

DELEGACIJA SAVEZA:

Br. Ime i prezime M/Ž

Funkcija

1 Zijad Halilović M Direktor Reprezentacije
2. Nikola Matanović Trener Reprezentcije