Izvještaj sa Svjetskog kadetskog i juniorskog prvenstva – Rimini 6.14. 9.2014

Svjetsko kadetsko i juniorsko prvenstvo, održano od 06.-14. sept. 2014.godine,  u Riminiju, (Italija).
Učestovalo 2.076 takmičara iz 76 država, reprezentacija BiH brojala je 44 osobe (27 takmičara, 14 trenera, 2 sudca i vođa reprezentacije BiH).

BiH treneri: Nermin Bašović, Nikola Matanović, Husein Alibalić, Redžep Halilović, Veselin Đuričić, Gligor Košutić, Senad Ćatić, Mićo Poletan, Jasmin Pašović, Rinaldo Pikoloti, Mustafa Zulić, Momir Benjo, Bećo Durdžić, Amel Litrić, Meris Kurta

Sudci iz BiH bili su: Veldin Halilović i Neđo Bratić, internacionalni sudci

Vođa BiH tima u Italija bio je Zijad Halilović, Gen.Sekretar KBS BiH i Direktor Rreprezentacije BiH.

Reprezentacija BiH u Italiju je putovala 07.sept. rano ujuto organiziranim autobusom, kombijem i jednim autom, u Rimini su stigli 07. 9. u 18h, obavili su prijavu i vaganje takmičara te su smješteni u hotel.

U ponedeljak je održan sudački seminar  i seminar za trenere-voditelje, navečer je obavljen žrijeb. U utorak na programu bilo je svečano otvaranje svjetskog prvenstva i početak eliminacionih borbi. U srijedu i četvrtak nastavak eliminacionih mečeva, au petak prvi dio finalnih mečeva. U subotu preostali finalni mečevi, mečevi timova i proglašenje pobjednika, dodjela medalja i službeno zatvaranje svjetskog prvenstva. BiH reprezentacija vratila u subotu se po završetku proglašenja pobjednika i podjele medalja.
Za Reprezentaciju Bosne i Hercegovine nastupili su:              

Br. IME I PREZIME KG Discilina Uzrast M/Ž Klub
1. ARNEL ZUBERI -32 PF ml.K m KBC”Bihać” Bihać
2. ŠEHERZAD ZULIĆ -69 PF i KL J m KBK”Ljutoč” Orašac
3. ISMAIL HAMULIĆ -42 LC K m KBK”Tigar-Bosna” Cazin
4. MITAR SLIJEPČEVIĆ -57 LC i KL K m KBK”Tigar” Gacko
5. NIJAZ LJUBIJANKIĆ -63 LC J m KBK ”Zino” Bihać
6. NIKOLINA REGOJE -46 LC K ž KBK”Kule” Trnovo
7. NEJRA RAHMANOVIĆ -65 LC K ž KBK”Đerzelez” Kiseljak
8. UROŠ MUČIBABIĆ -63 KL ml.J m KBK”Tigar” Gacko
9. SELMIR DELIĆ -63 KL J m KBK”Doboj Jug”
10. DEJAN DRAGOVIĆ -74 KL J m KBK ”Velež” Nevesinje
11. JOSIP STAŽIĆ -74 KL J m KBK”2002” Odžak
12. IRMAN DELIĆ -79 KL J m KBK”2002” Odžak
13. NIRMANA BRKIĆ -65 KL K ž KBK”Borac” Jelah
14. AMIR AVDIĆ -71 FC J m KBK”Golden fight” Ilidža
15. MINELA SELMAN +70 FC J ž KBK”Đerzelez” Kiseljak
16. EDIN SINANOVIĆ -57 LK J m KB”Akademija” Ilidža
17. SANDRO POLETAN -81 LK J m KBK”Kruna” Laktaši
18. ADNAN HALILOVIĆ -81 LK J m KBK”Panter” Sarajevo
19. MAHIR TURKO -86 LK J m KBK”Fojnica” Fojnica
20. ŠEJLA OMIČEVIĆ -56 LK     ml.J ž KBK”2002” Odžak
21. DRAGANA VITKOVIĆ -56 LK J ž KBK”Kule” Trnovo
22. AJLA VOJIĆ -60 LK      ml.J ž KBK”Favorit” Bihać
23. HARIS BIBER -63,5 K1 J m KBK”Gazija” Sarajevo
24. ČEDO PANTIĆ -67 K1 J m KBK”Gvardija” Modriča
25. ZEJD DŽANANOVIĆ -75 K1 J m KBK”2002” Odžak
26. HASAN HUSEINBAŠIĆ -81 K1 J m KBK”Borac” Jelah
27. AHMED KRNJIĆ -91 K1 J m KBK”Rejjan” Kakanj

 

OSTVARENI REZULTATI REPREZENTACIJE BiH:

2. mjesto srebrena medalja  – Vice prvaci Svijeta su:

1. DRAGANA VITKOVIĆ  -56 kg   Low kick      juniorke
2. SANDRO POLETAN    -81 kg   Low kick      juniori
3. AHMED KRNJIĆ      -91 kg   K1 Rules      junior
4. IRMAN DELIĆ       -79 kg   Kick light    juniori
5. NEJRA RAHMANOVIĆ  -65 kg   Light Contact juniorke

Dragana je u ¼ finalu 3:0 pobijedila poljsku prvakinju, u ½  finalu je rezultatom 3:0 pobijedila portugalsku predstavnicu, nažalost u finalnom meču sa ruskom prvakinjom Tatinom Pommerevom,  izgubila je rezultatom 2:1

Sandro je u 1/8 finala pobijedio francskog predstavnika i prvaka evrope rezultatom 3:0, u ¼  finalu pobijedio je hrvatskog takmičara rezultaom 3:0, u ½ finale plasirala su se dva ruska šampiona Vladimir Denisiuk i Roman Piatnitca i dva BiH borca Poletan i Halilović, koji je tijesno izgubio od Denisiuka, dok je Poletan pobijedio Piatnitca i u finalu ga je čekao Denisiuk, u veoma žestokom meču rezultatom 2:1 zlatna medalja pripala je ruskom reprezentativcu Vladimiru Denisiuku, a našem Poletanu srebro.

Ahmed Krnjić je žrijebom išao direktno u finale i izgubio od srbijanskog takmičara Mitra Dugalića prekidom u 2. rundi zbog povrede.

Irman Delić u četvrt finalnom kolu bio je slobodan, u ½ finalnom meču pobijedio mađarskog takmičara rezultatom 3:0, da bi u finalnom meču izgubio od poljskog prvaka Patryka Mullera.

Nejra je u ¼  finalnom meču rezultatom 3:0 pobijedila hrvaticu, u ½ meču pobijedila je poljsku prvakinju 3:0,
nažalost u finalnom meču izgubila je od italijanske predstavnice Altea Cadenaazzi.

3. Mjesto osvajači bronzane medalje su:
1. ČEDO PANTIĆ        -67 kg  K1 Rules    juniori
2. UROŠ MUČIBABIĆ    -47 kg  Kicklight    st.ladeti
3. ADNAN HALILOVIĆ    -81 kg  Low kick    juniori
4. EDIN SINANOVIĆ    -57 kg  Low kick    ml. Juniori
5. AMIR AVDIĆ        -71 kg  Full Contact    juniori
6. HASAN HUSEINBAŠIĆ    -81 kg  K1 Rules    juniori
7. MAHIR TURKO        -86 kg  Low kick    juniori
8. ŠEJLA OMIČEVIĆ    -56 kg  Low kick    ml.juniorke
9. NIRMANA BRKIĆ    -65 kg  Kick light    kadetkinje
10. MINELA SELMAN    +70 kg  Full Contact    juniorke
11. AJLA VOJIĆ        -60 kg  Low kick    ml.juniorke

Čedo Pantić u 1/8 finalu pobijedio austrijskog takmičara 3:0, u ¼ finalnom meču u veoma žestokoj borbi pobijedio je ruskog reprezentativca, nažalost u ½  meču sudijskom odlukom 2:1  izgubio je od francuskog takmičara Ouafi Yacina.
Čedo je svojim nastupom osvojio simatije kompletne BiH reprezentacije i obećanje trenera da će iduće godine ići na zlatnu medalju jer on je zlato zaslužio i u Riminiju.

Uroš Mučibabić u 1/8 finalu pobijedio je estonca sa3:0, a u ¼ finalu pobijedio je rumunskog takmičara 3:0, da  bi u ½ finalnom meču protiv italijanskog takmičara Antonija Barbera, dobio puni udarac nogom u stomak od koga   nije bio u stanju nastaviti meč te je po svim pravilima slijedila diskvalifikacija italijanskog borca, ali posle dužeg vijećanja vrhovnog sudca sa šefom borilišta i bodovnim sudcima, a uz pritisak domaćina presudili i dali pobjedu italijanskom borcu.

Adnan Halilović je u ¼ finalnom meču pobijedio novo zeladskog prvaka rezultatom 3:0, da bi u ½ finalnom meču protiv ruskog reprezentativca Adnan je pokazao da njegovo vrijeme dolazi, nažalost odlukom sudija 2:1 izgubio ovaj meč.

Edin Sinanović u ¼ finalnom meču nokautom u drugoj rundi pobijedio je kirgistanskog prvaka, u polu finalnom veoma dinamičnom meču protiv madagaskarskog prvaka Randriamananetana Alaina izgubio je na poene.

Amir Avdić u ¼ finalnom meču pobijedio je ukrainskog prvaka 3:0, da bi u ½ finalnom meču izgubio od ruskog prvaka Mamea Smoyana koji je postao svjetski šampion.

Hasan Huseinbašić, Mahir Turko, Šejla Omičević, Nirmana Brkić, Minela Selman i Ajla Vojić, imali su sreće sa žrijebom, ali su naišli na bolje protivnike pa su se morali zadovoljiti bronzanim medaljama.

BiH tim sa osvojenih 5 srebrenih  i 11 brončanih medalja, u konkurenciji 2.076 takmičara iz 76 država, više je nego dobar rezultat s obzorom da BiH tim nije imao nikakvu podršku državnih institucija iz BiH.

BiH takmičari koji nisu uspjeli osvojiti neku od medalja nisu imali sreće sa žrijebom, ili sa pristrasnim sudcma koji su navijali za svoje favorite, a neki su zbog povreda morali odustati od daljeg takmičenja i utrke za medalju.

Komentari:

komentara